دسته‌بندی نشده

درمان جوش ها و پنج کار که جوش‌ را بدتر می‌کنند!

دلایل ایجاد جوش و درمان آن

آیا با پوستی چرب و مشکلاتی که به وجود می‌آورد سر می‌کنید؟ نگران نباشید شما تنها نیستید! تعداد زیادی از زنان بالغ حداقل در یک دوره از زندگیشان با مشکل آکنه رو‌به‌رو می شوند. اگر به دنبال دلایل آکنه بگردیم. مطالعات نشان داده که در اکثر موارد آکنه ناشی از هورمون‌ها و ژنتیک است. البته همانقدر هم سبک زندگیمان روی آکنه‌ها تاثیر می‌گذارند. در ادامه با تغییر سبک زندگیمان برای درمان جوش چه کار هایی می‌توانیم انجام دهیم یاد می‌گیریم.

رژیم غذایی در درمان جوش

مسئله: معمولا غذاهایی که قند بالایی دارند رابطه نزدیکی با آکنه‌ها دارند. اینکه شیرینی‌ها برای پوستمان خوب نیستند احتمالا شمارا غافلگیر نکرده باشد.

راه‌حل: شیرینی‌ها و غذاهایی که قند بالایی دارند را باید فقط هر چند وقت یکبار مصرف کرد و در رژیم‌روزانه ما نباید جایی داشته باشند. برای مثال، به جای نان سفید و ماکارونی، گزینه‌هایی غنی از فیبر و غلات کامل را انتخاب کنید. مصرف قند را کاهش داده و ویتامین‌ها، مواد‌معدنی و امگا۳ مفید برای پوست خود را به رژیم‌غذایی خود اضافه کنید. پوستتان سپاسگزارتان خواهد بود!

استرس و جوش

مسئله: استرس باعث افزایش کورتیزول و در نتیجه باعث افزایش چربی در پوست می‌شود. این یعنی آکنه بیشتر! افزایش تولید کورتیزول همچنین می‌تواند باعث کم‌خوابی و یا بد‌خوابی شود. که این مسئله موجب می‌شود پوست ما بدتر دیده شود. زیرا پوست ما اغلب زمانی که خواب هستیم بازسازی می‌شود.

راه‌حل: اگرچه فرار از استرس در جامعه و شرایط امروزی بسیار سخت است. اما استراحت در محل‌کار و شاید چند دقیقه تمرکز روی آرامش و تنفس بیشتر در هوای آزاد می‌تواند مفید باشد. بهتر است مدتی را در طبیعت سپری کنید زیرا استرس هم از نظر جسمی و هم روانی کاهش می‌یابد. در انگلیس در حال حاضر پزشکان برای کاهش استرس طبیعت را پیشنهاد می‌کنند.

سیگار کشیدن

مسئله: سیگار‌کشیدن یکی از اصلی‌ترین عواملی است که موجب ایجاد جوش‌های سر‌سیاه و سفید در زنان بالای ۲۵ سال می شود. دخانیات باعث تولید سبوم(غده چربی پوست) و مسدود شدن منافذ پوست می‌شود.

راه‌حل: روشن است اگر سیگار می‌کشید. ترک هرچه سریعتر بهترین کاری است که نه تنها برای سلامت پوست بلکه برای سلامت کلی خود می‌توانید انجام دهید. ممکن است آسان نباشد اما مطمعنا ارزش آن را دارد.

رطوبت و اکنه

مسئله: هوای گرم ممکن است دلپذیر باشد. اما وضعیت پوست چرب و مسدود شدن منافذ در ماه‌های شرجی تابستان بدتر می‌شود.

راه‌حل: اما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ از محصولاتی استفاده کنید که تولید بیش از حد سبوم را کاهش دهد و از گرفتگی جلوگیری کند. محصولاتی حاوی سالیسیلیک اسید بسیار موثر هستند !

مراقبت از پوست

مسئله: بسیاری از افراد پوست چرب خود را بیش از اندازه تمیز و خشک می‌کنند. با این کار می‌توان تولید چربی پوست را بیشتر افزایش داد که باعث مسدود شدن منافذ پوست می‌شود! در حقیقت پوست چرب می‌تواند نشانه کم‌آبی بدن باشد. این نشان می‌دهد که خشک کردن پوست واقعا ایده بدی است.

راه‌حل: چیزی که پوستتان به آن نیاز دارد. پاک کننده‌ای است که هم پوست را مرطوب و هم به آرامی تمیز کند.

دیدگاهتان را بنویسید