آموزش و چگونه ها

تقویت ناخن و پنج باید و نباید مراقبت از ناخن ها و مانیکور در خانه

آموزش تقویت ناخن ها شیکولات

برای بدست آوردن ناخن‌هایی زیبا به یک ناخن‌کار حرفه‌ای نیاز نیست! درواقع اگر روش‌های درست مراقبت از ناخن را یاد بگیریم، در خانه هم می‌توانیم ناخن‌های مانیکور شده زیبایی داشته باشیم که انگار در زمانی نزدیک به سالن زیبایی مراجعه کرده‌ایم. که این بسیار ساده و آسان است. حالا پنج باید و نباید برای تقویت ناخن‌ها را در ادامه توضیخ می‌دهم.

 

پاک کننده ها

نباید: از پاک کننده‌های آستون برای پاک‌کردن لاک استفاده نکنید.
آستون روی ناخن‌هایتان تاثیرات خوبی ندارد و آنها را خشک می‌کند. از همین امروز آستون را از زندگیتان بیرون کنید!

باید: از یک پاک کننده لاک استفاده کنید که از ناخن‌هایتان مراقبت کند. یک پاک کننده خوب باید بتواند تیره ترین سایه‌ها را هم از بین ببرد. بدون اینکه به ناخن‌ها و کوتیکول آسیب برساند. پاک کننده لاک THE ONE، برای داشتن ناخن‌هایی سالم حاوی ویتامین E و دیگر مرطوب کننده‌ها است.

 

تقویت ناخن و کوتیکول

نباید: کوتیکول‌هایتان را نبُرید.
بریدن و یا به عقب راندن کوتیکول‌ها و یا پوست ناخن اشتباه بزرگی است! زیرا پوستی که در این بخش است، ناخن‌ها را در برابر باکتری‌ها و قارچ‌ها محافظت می‌کند. بریده شدن آنها ممکن است ناخن‌هایتان را دچار عفونت کند.

باید: کوتیکول‌هایتان را مرطوب کنید.
اگر کوتیکول‌هایتان را مرطوب کنید، دیگر ترک برنمیدارند و پوست نمی‌اندازند. به همین دلیل برای تقویت ناخن‌ها و رشد سالم آنها از روغن ناخن و کوتیکول THE ONE DUAL EFFECT استفاده کنید. در مراقبت از ناخن‌ها نقش به سزایی دارد.

 

نقش لاک دائم در مراقبت از ناخن

نباید: لاک دائم را فراموش نکنید.
خیلی از ماها بدون استفاده از لاک دائم شروع به زدن لاک مورد علاقه‌مان می‌کنیم. این کار ممکن است رنگ ناخن هایمان را تغییر دهد(زرد یا بنفش کند بعد از پاک کردن لاک‌ها). و همینطور عمر مانیکور‌هایمان را کم می‌کند.این یعنی آسیب به ناخن‌ها و یک مانع بزرگ در مراقبت از ناخن‌ها.

باید: هم لاک‌دائم و هم از تاپ کات استفاده کنید.
برای اینکه مانیکوری با عمر طولانی داشته باشید، باید اول از لاک‌دائم استفاده کنید. سپس لاک مورد علاقه‌تان را بزنید و در آخر تاپ کات را بزنید.

 

زیاده روی در لاک زدن

نباید: از مقدار زیادی لاک استفاده نکنید.
این احتمالا رایج ترین اشتباه در لاک زدن است. وقتی لاک را به صورت لایه‌های زخیم روی ناخنمان بزنیم، خشک شدن لاک سخت و یا غیر ممکن می شود. همینطور ممکن است باعث ایجاد حباب‌ها و یا چروک به نظر برسد.

باید: لاک را همیشه به مقدار کافی استفاده کنید.
رنگ‌های مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده و حداکثر دو لایه لاک بزنید. اگر در براش لاک، مقدار کمتری باشد، ما به راحتی می‌توانیم نتیجه خوبی بگیریم و آن را کنترل کنیم. همچنین باید حتما دقت کنید که قبل از زدن لایه دوم، لایه اول کاملا خشک شده باشد.

 

ماندن لاک روی ناخن

نباید: لاک را مدت زیادی روی ناخن‌هایتان نگه ندارید.
بعد از لاک زدن، لاک‌ها بیشتر از دو هفته ( در ناخن‌های پا بیشتر از یک ماه) نباید بمانند. سلول‌های ناخن‌هایمان از پروتئین ساخته شده‌اند. ماندن طولانی مدت لاک روی آنها ممکن است به ناخن‌ها آسیب‌های جدی وارد کنند.

باید: برای تقویت ناخن‌ها و راحتی آن‌ها کمتر خسته‌شان کنید.
برای ترمیم سلول‌ها و تقویت ناخن‌هایتان، گاهی اوقات اجازه دهید که بدون لاک بمانند. در زمان‌هایی که لاک نمی‌زنید می‌توانید از سرم THE ONE 5 in 1 استفاده کنید، حتما نتیجه خوبی می‌گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید