آموزش و چگونه ها

تونر چیست و چرای باید از آن استفاده کنیم؟

این روز ها مراقبت از پوست دغدغه بسیاری از خانم ها است. داشتن یک روتین پوستی مناسب از مهم ترین مسائلی است که ذهن آن ها را به خود مشغول ساخته است. همان طوری که می‌دانید پوست بیرونی ترین و آسیب پذیر ترین ارگان بدن است. پوست تاثیر زیادی ببر روی زیبای افراد داشته و یکی از معیار های مهم زیبایی و جوانی داشتن یک پوست شاداب و سالم است. پس برای این هدف باید مراقبت های زیادی از پوست کرد و از محصولات ارگانیک استفاده شود. تونر ها یکی از محصولات مناسبی هستند که این روزا از اصلی ترین مراحل داشتن یک روتین پوستی به حساب می آیند.

تونر یا تونیک های پوستی این روز ها در بازار بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در بین مردم جهان محوبیت زیادی دارد. اما هنوز بعضی از خانم ها هستند که این محصول را نشناخته و نمی دانند که چه تاثیری می تواند بر روی پوست شما بگذارد. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا به طور کامل این محصول را به شما عزیزان معرفی کنیم.

تونر

تونر چیست؟

تونر یک محصول زیبایی و مراقبتی پوستی است که بعد از شست و شو صورت جهت بهبود عملکرد پوست و تنظیم PH صورت از آن استفاده می شود. تونر یک مرطوب کننده مایع است که سطح پوست را کاملا شاداب کرده و چربی آن را کنترل می کند. طراوت از دست رفته پوست را برگرداننده و موجب زیبا تر شدن پوست شما می شود.

تونر می تواند برای انواع پوست مورد استفاده قرار بگیرد. افرادی که دارای پوست های چرب هستند، می توانند از تونر جهت تنظیم چربی پوست و بستن منافذ باز خود کمک گرفته و افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند می توانند از تونر برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست خود و رفع قرمزی استفاده کنند.

دلیل استفاده از تونر چیست؟

برای آنکه بتوانید یک برنامه مراقبتی پوستی خوب داشته باشید حتما باید از یک تونر مناسب استفاده کنید. درگذشته باور بسیاری غلطی درباره با تونر داشته اند. معتقد بودن این محصول با داشتن الکل در ترکیبات خود باعث خشکی و آسیب رساندن به پوست شده و آن را به مرور زمان دچار پیری می کند. اما امروزه با مطالعه های زیاد متوجه شده اند که یک تونر خوب سرشار از انتی اکسیدان ها و مواد معدنی مناسب برای پوست است. این ترکیبات احیا و ترمیم کننده سبب بازسازی سلول های مرده سطح‌ پوست شده و به مرور آن را روشن و شاداب خواهد کرد.

تونر

تاثیرات یک تونر خوب؟

یک تونر مناسب با فرمولاسیون قوی دارای ترکیبات کاملا مناسب و مغذی برای پوست است که تاثیرات بسیار مثبتی را به روی آن خواهد گذاشت. هدف از استفاده این محصول احیا و تغذیه لایه های عمیق پوست است. معمولا بعد از پاک کردن سطح پوست و شست و شوی آن موضوع مهمی که مورد بحث قرار داد کشسانی پوست است. تونر با برگرداندن طراوت و چربی پوست این مشکل را حل کرده و پوست را کاملا شاداب می کند.

کشسانی پوست بعد از شست شو با ملایم ترین شوینده ها نیز اتفاق خواهد افتاد و افرادی که پوست های کاملا حساسی دارند دچار خشکی و پوسته پوسته شدن پوست بعد از شست شو می شوند. تونر ها توانایی این را دارند که از بروز پوسته پوسته شدن سطح پوست جلوگیری کرده و مواد احیا کننده آن آسیب که شوینده ها به پوست وارد کرده اند را خنثی می کنند.

یک تونر مناسب قادر است به سرعت حجم زیادی از آنتی اکسیدان ها را به همراه تمامی مواد معدنی و مورد نیاز را به پوست رسانده و باعث تسکین آن شود. تونر علاوه بر بازگردانده طراوت به پوست باعث شادابی و نرمی و آبرسانی آن شده و آخرین ذرات آرایش بر روی صورت را پاک می کند.

تونری که مناسب پوست شما باشد نتیجه قابل مشاهده در طول زمان بر روی پوست شما خواهد گذاشت. امروزه با وجود آلاینده ها و روش تغذیه نامناسب استفاده‌ از تونر و میسلارواتر تنها یک انتخاب نبوده بلکه ضرورت است.

مزایای استفاده‌ از تونر چیست؟

تونرها از آن دسته محصولاتی هستند که برای کسانی که پوستی مستعد اکنه یا جوش دارند کاملا مناسب بوده و سبب پاک کنندگی عمیق پوست خواهد شد. بعد از پاک سازی پوست با شوینده ها ملایم نیز پوست مدت ها زمان لازم دارد که‌ مواد مغذی را که برای خود مورد نیاز و بر اثر لوازم آرایش از دست رفته اند را احیا کند. یک تونر مناسب روند تولید کلاژن و مواد مغذی را کاملا افزایش می دهد.

تونر

مزایای استفاده از تونر:

  • بسته شدن منافذ پوست

تونر به علت داشتن مواد معدنی مناسب می تواند به مرور منافذ باز را که بر روی بینی و گونه به وجود می آید ببندن. بهترین راه برای استفاده این محصول آن است که یک پد آرایشی را به تونر آغشته کرده و آن را به سطح پوست خود بمالید. تا تمامی چربی پوست را جذب و مجرب به بسته شدن منافذ باز شود.

  • تنظیم PH پوست

مواد آرایشی و ضد آفتاب ها با ایجاد یک لایه بر روی پوست باعث ازبین رفتن کلاژن شده و کشسانی پوست را به خطر می اندازند. به طور کلی سطح اسید های مناسب پوست باید بین ۶ تا ۵ باشد که از صورت استفاده مکرر از لوازم ارایشی این اسید ها گاهی کمتر که سبب خشکی پوست و گاهی بیشتر که سبب خوش و اکنه رو پوست می شوند. تونر با کنترل این اسید باعث شده‌ که تمامی این آسیب ها به پوست وارد نشود. تعادل پوست از مهم ترین نکاتی است که سبب روشن شدن و زیبایی پوست خواهد شد.

  • ایجاد یک لایه محافظتی بر روی پوست

تونر ها سرشار از آنتی اکسیدان و مواد احیا کننده هستند. وجود ویتامین ها در این محصول باعث شده تا یک سطح محافظتی به روی پوست قرار گرفته و آلاینده ها و آلودگی جذب پوست نشود. در نتیجه پوست‌ کاملا جوان و شاداب باقی می ماند.

  • جلوگیری از ایجاد مو های زیر پوستی و ایجاد شادابی و رطوبت

مواد موجود در یک تونر مناسب باعث جذب رطوبت شده تا پوست کاملا مربوط بماند. علاوه بر این مسئله حاوی اسید گلیکولیک است که از رویش مو های زیر پوستی جلوگیری کرده و پوست را در لایه های عمیق تمیز می کند.

در انتخاب یک تونر باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟

برای خرید این محصول باید چند نکته را مورد توجه قرار داده تا محصول مورد نظر خود را دریافت کنید این نکات عبارت آند از:

جنس پوست

  • پوست خشک نیاز به تونر هایی با آبرسانی بالا دارند و پوست های چرب باید از محصولاتی استفاده کنند که سبک تر بوده و باعث جلوگیری از ایجاد اکنه به روی پوست می‌شوند.

توجه به ترکیبات آن

  • یک تونر مناسب باید شامل ترکیباتی از قبیل آنتی اکسیدان، ضد التهاب، تسکین دهنده، اسید هیالورونیک، سرامید ها، گلسیرین باشد
  • یک تونر مناسب نباید مواد مانند اتانول، منتول، ترکیبات عطری، و ترکیبات تحریک کننده پوست را در خود داشته باشد.

بهترین زمان برای استفاده تونر بعد از شست و شو صورت و پاک کردن آرایش است. تونر یک لایه بردار ملایم و پایه ای بوده و هدف اصلی آن پاک سازی باقی مانده آلودگی و مواد آرایشی درون لایه های عمیق پوست است. توجه داشته باشید که از برند های معتبر این محصول را خریداری کرده تا پوست شما دچار مشکل نشود.

سخن پایانی

همان طور که در پاراگراف های قبلی ذکر شد تونر ها از مهم ترین محصولات روتین پوستی هستند که باعث شادابی و طراوت پوست شده و آن را جوان تر و مرطوب تر می کنند. فرمولاسیون یک تونر خوب بدین گونه است که تمامی مواد احیا کننده پوست را داشته و در مرور زمان سبب روشن شدن و شفاف شدن پوست می شود. هدف اصلی یک تونر خوب پاک کنندگی عمیق پوست از آلودگی ها و تنظیم چربی پوست جهت جلوگیری از ایجاد آکنه و جوش های زیر پوستی است.

یک تونر خوب باعث می شود پوست در بهترین وضعیت خود قرار بگیرید. امروزه به دلیل ضرورت استفاده از این ماده برند های زیادی اقدام به تولید آن کرده اند. هنگام خرید این محصول حتما نوع پوست خود را در نظر داشته باشید. فروشگاه شیکولات با ارائه بهترین برند های تولید کننده تونر این افتخار را دارد تا باعث بهبود وضعیت پوستی شما شود. می توانید برای خرید تونرها به قسمت فروشگاهی ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید